Proces dezynfekcji jest niezbędnym elementem zwalczania i szerzenia zakażeń wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych. Zadaniem procesu dezynfekcji jest wyeliminowanie lub redukcja drobnoustrojów do takiego poziomu, by zdezynfekowany obiekt nie był źródłem zakażenia tymi drobnoustrojami. Właściwie przeprowadzona dezynfekcja daje możliwość przerwania łańcucha zakażenia wirusowego, co z kolei zapobiega rozprzestrzenianiu się wielu wirusów w środowisku.

GDZIE WARTO PRZEPROWADZAĆ ZABIEGI DEZYNFEKCJI?

Z pewnością w miejscach publicznych takich jak np. klatki schodowe, autobusy i taksówki, hotele, pomieszczenia biurowe, salony urody i fryzjerskie, siłownie i kluby fitness, urzędy czy szkoły. To tylko niektóre przykłady miejsc, w których występuje wysokie ryzyko zarażenia poprzez bezpośredni kontakt z potencjalnie chorą osobą lub pośredni poprzez dotykanie tych samych powierzchni.

JAKICH METOD DEZYNFEKCJI UŻYWAMY?

  • zamgławianie metodą ULV (zimnej mgły)

Niezwykle skuteczna metoda dezynfekcji stosowana głównie w pomieszczeniach i obiektach zamkniętych. Polega na nasyceniu powietrza aktywną mgłą preparatu chemicznego. Każda kropla płynu rozbijana jest na cząsteczki wielkości 5-10 µm, co pozwala zawisnąć każdej kropelce w powietrzu i utrzymać się w nim nie opadając pod własnym ciężarem nawet do 18 godzin. Dzięki tej metodzie substancja aktywna dociera do nawet najbardziej niedostępnych miejsc. Nie bez znaczenia pozostaje tu także temperatura. Wytwarzana przez generator mgła jest zimna, co powoduje, że substancja biobójcza zachowuje pełnię swoich właściwości.

  • metoda klasyczna, opryskowa

Metoda polegająca na nanoszeniu substancji aktywnej na powierzchnie przy pomocy opryskiwaczy ciśnieniowych. Opryskiwanie ma na celu zwilżenie powierzchni substancją aktywną. Używamy tej metody wszędzie tam, gdzie zamoczenie dezynfekowanej powierzchni nie wpłynie w żaden sposób na jej właściwości użytkowe. Metody opryskowe cechuje szybkość działania oraz wysoka skuteczność wykonanego zabiegu.

  • dezynfekcja powierzchni wysokiego poziomu dotyku

Takich jak np.: poręcze, blaty, klamki, przełączniki światła, krany, zlewy, spłuczki, ale również telefony, klawiatury czy myszki komputerowe. Ponieważ jakiekolwiek pozostałości organiczne na powyższych powierzchniach mogą tworzyć barierę ochronną i powodować nieskuteczność użytych substancji aktywnych, dlatego w przypadku widocznych zabrudzeń używamy środków czyszcząco-dezynfekujących lub w pierwszej kolejności czyścimy daną powierzchnię a następnie dopiero dezynfekujemy.

Zabiegi dezynfekcji dobieramy każdorazowo zależnie od potrzeb danego miejsca, niemniej wszystkie stosowane przez nas metody są równie skuteczne, a prace zawsze są wykonywane z zachowaniem najwyższych standardów.

JAKICH SUBSTANCJI AKTYWNYCH UŻYWAMY DO DEZYNFEKCJI?

Głównie są to:

  • nadtlenek wodoru z aktywnym srebrem
  • alkohole (etylowy, izopropylowy i n-propylowy)
  • związki chloru
  • jodofory
  • czwartorzędowe sole amoniowe

Wszystkie substancje, których używamy do dezynfekcji są zarejestrowane, dopuszczone do użycia na terenie Polski oraz rekomendowane przez ECDC.

W CELU UŁOŻENIA DLA PAŃSTWA PLANU DEZYNFEKCJI POTRZEBUJEMY:

  • określenia, jaka przestrzeń podlegać będzie dezynfekcji (np. biuro, autobus, klatka schodowa);
  • szczegółów typu metraż, wysokość pomieszczeń, ilość pięter ew. inne mogące mieć wpływ na wycenę;
  • informacji na temat jakie godziny zabiegów wchodzą w grę (nie przeprowadzamy zabiegów w pomieszczeniach w których są ludzie czy zwierzęta);

Dojazd na miejsce dezynfekcji na terenie Białegostoku jest bezpłatny.
Przy stałej i kompleksowej współpracy oferujemy rabaty.
Nasze usługi świadczymy 24 godziny na dobę.